Про загрозу електробезпеки

Порядок надання повідомлень про загрозу електробезпеки споживачів

Найважливішою вимогою електробезпеки в особистому господарстві громадян є справний стан ізоляції побутових електромереж і електроприймачів.

З метою додержання електробезпеки, категорично забороняється:

 • наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів (електротравму можна отримати і за кілька метрів від проводу);
 • відчиняти двері огороджень електроустановок і проникати за огорожі та бар’єри;
 • заходити на територію і в приміщення електричних споруд;
 • намагатися з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій, здійснювати самовільне переключення електричних апаратів та підключення до електричних мереж;
 • вилазити на опори ліній електропередач, підійматися на дахи споруд, вилазити на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії; намагатись зняти електропровід;
 • торкатися проводів, які провисли або знаходяться на землі;
 • дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач;
 • зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків;
 • кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;
 • встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач;
 • намагатися діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами;
 • розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.

Своєчасне повідомлення про загрозу електробезпеки дозволяє оперативно зреагувати і швидко локалізувати події, які становлять загрозу електробезпеці людей, тварин, можуть призвести до збоїв у роботі обладнання чи аварій на виробництві.

У випадку виявлення подій, які становлять загрозу електробезпеці: обірвані або провислі дроти електропередач, відкриті двері або люки електроустановок, пошкоджені опори необхідно тримати безпечну відстань від місця події, сповістити про небезпеку оточуючих, запобігти наближенню до місця події випадкових перехожих чи тварин та повідомити про те, що сталося за номером Кол-центру Оператора системи розподілу (передачі), на території якого розташована електроустановка.

У разі загоряння електроприладів, електроустановок слід негайно відімкнути їх від електромережі, при необхідності викликати пожежну службу за телефоном «101». Якщо виявлено роботи по демонтажу ліній електропередач особами, що не є працівниками Оператора системи розподілу (не мають спецодягу), факти розкрадання чи пошкодження електрообладнання, вандалізму чи інших протиправних дій необхідно негайно звернутись до органів Національної поліції за номером «102».

Контактні дані відповідного оператора системи розподілу (передачі) (в тому числі, номер кол-центру), на території якого розташована електроустановка, можна знайти перейшовши за посиланням.

Цей Порядок визначає процедуру надання інформації про загрозу електробезпеки споживачів і створений для оперативного реагування та швидкої локалізації подій, які становлять загрозу електробезпеки людей, тварин або можуть призвести до системних збоїв в роботі обладнання або аварій на виробництві.

I. Дії працівників або свідків нещасного випадку або аварії яка становить загрозу електробезпеки:

Термін подачі інформації: Негайно

Кому подається інформація: Для працівників — безпосередній керівник працівника або інша уповноважена особа на підприємстві. Для споживачів — зателефонувати за номером чергового диспетчера РЕМ або за номером постачальника: +38 (098) 100-10-97

Порядок дій: У разі виявлення обставин, що становлять загрозу електробезпеки людей, тварин або можуть призвести до системних збоїв в роботі обладнання або аварій на виробництві необхідно негайно насамперед самому тримати безпечну відстань від місця події (у разі замикання на землю або падіння дерева на дроти повітряних ліній безпечну відстань становить не ближче 8 метрів), сповістити про небезпеку оточуючих, запобігти наближених до місця аварії випадкових перехожих або тварин і повідомити про те, що сталося через засоби зв’язку або безпосереднього керівника або іншу уповноважену особу підприємства для споживачів — зателефонувати за номером: +38 (098) 100-10-97.

II. Дії керівників або інших уповноважених осіб на підприємстві в разі отримання повідомлення про нещасний випадок або аварію яка становить загрозу електробезпеки:

Термін подачі інформації: Негайно.

Кому подається інформація: В разі пожежі на об’єктах: повідомити за допомогою засобів зв’язку відділ цивільного захисту, пожежної безпеки та мобілізаційної роботи, чергового диспетчера РЕМ, ОДС. Тел. 101; при необхідності викликати швидку медичну допомогу за номером 103.

Порядок дій: Керівники на місцях насамперед повинні оцінити ситуацію і визначити наслідки настання нещасного випадку або інших подій, які становлять загрозу електробезпеки, організувати при необхідності надання першої медичної допомоги, вжити невідкладних заходів щодо недопущення подібних подій.

Для надання повідомлення про загрозу електробезпеки необхідно зателефонувати за номером: +38 (098) 100-10-97 або відправити лист по електронній пошті на адресу: office@smartgridukraine.com

Напишіь нам
Напишіь нам
Напишіь нам