Безпека

Порядок надання повідомлень про загрозу електробезпеки споживачів

Найважливішою вимогою електробезпеки в особистому господарстві громадян є справний стан ізоляції побутових електромереж і електроприймачів.

З метою дотримання електробезпеки категорично забороняється:

  • наближатися до обірваних проводів ближче 8 метрів (електротравми можна зазнати і за кілька метрів від проводу);
  • відчиняти двері огороджень електроустановок і проникати за огорожі та бар’єри;
  • заходити на територію і в приміщення електричних споруд;
  • намагатися з будь-якою метою проникнути до трансформаторних підстанцій, здійснювати самовільне перемикання електричних апаратів та підключення до електричних мереж;
  • вилазити на опори ліній електропередач, підійматися на дахи споруд, вилазити на дерева, поблизу яких проходять повітряні лінії; намагатися зняти електропровід;
  • торкатися проводів, які провисли або розташовані на землі;
  • дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач;
  • зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків;
  • кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;
  • встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач;
  • намагатися дістати будь-які предмети, що застрягли між проводами;
  • розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.

Своєчасне повідомлення про загрозу електробезпеки дозволяє оперативно зреагувати та швидко локалізувати події, що становлять загрозу електробезпеці людей, тварин, можуть призвести до збоїв у роботі обладнання чи аварій на виробництві.

У випадку виявлення подій, які становлять загрозу електробезпеці: обірвані або провислі дроти електропередач, відчинені двері або відкриті люки електроустановок, пошкоджені опори необхідно тримати безпечну відстань від місця події, сповістити про небезпеку людей навколо, запобігти наближенню до місця події випадкових перехожих чи тварин, а також повідомити про те, що сталося, за номером Кол-центру Оператора системи розподілу (передачі), на території якого розташована електроустановка.

У разі загоряння електроприладів чи електроустановок варто негайно відімкнути їх від електромережі, за необхідності викликати пожежну службу за номером «101». Якщо виявлені роботи з демонтажу ліній електропередач особами, що не є працівниками Оператора системи розподілу (не мають спецодягу), факти розкрадання чи пошкодження електрообладнання, вандалізму чи інших протиправних дій, необхідно негайно звернутися до органів Національної поліції за номером «102».

Контактні дані відповідного оператора системи розподілу (передачі) (зокрема номер кол-центру), на території якого розташована електроустановка, можна знайти за посиланням.

Цей Порядок визначає процедуру надання інформації про загрозу електробезпеки споживачів, і створений для оперативного реагування та швидкої локалізації подій, які становлять загрозу електробезпеки людей, тварин або можуть призвести до системних збоїв у роботі обладнання, або аварій на виробництві.

I. Дії працівників або свідків нещасного випадку або аварії, які становлять загрозу електробезпеки:

Термін подачі інформації: Негайно

Кому подається інформація: Для працівників — безпосередній керівник працівника або інша уповноважена особа на підприємстві. Для споживачів — зателефонувати за номером чергового диспетчера РЕМ, або за номером постачальника: +38 (098) 100-10-97

Порядок дій: У разі виявлення обставин, що становлять загрозу електробезпеки людей, тварин, або можуть призвести до системних збоїв у роботі обладнання або аварій на виробництві, необхідно, насамперед, самому тримати безпечну відстань від місця події (у разі замикання на землю або падіння дерева на дроти повітряних ліній безпечна відстань становить не ближче 8 метрів), негайно сповістити про небезпеку людей навколо, запобігти наближенню до місця аварії випадкових перехожих або тварин, і повідомити про те, що сталося, через засоби зв’язку, або безпосереднього керівника або іншу уповноважену особу підприємства для споживачів — зателефонувавши за номером: +38 (098) 100-10-97.

II. Дії керівників або інших уповноважених осіб на підприємстві в разі отримання повідомлення про нещасний випадок або аварію, яка становить загрозу електробезпеки:

Термін подачі інформації: Негайно.

Кому подається інформація: В разі пожежі на об’єктах: повідомити за допомогою засобів зв’язку відділ цивільного захисту, пожежної безпеки та мобілізаційної роботи, чергового диспетчера РЕМ, ОДС. Тел. «101»; за необхідності викликати швидку медичну допомогу за номером «103».

Порядок дій: Керівники на місцях, насамперед, мають оцінити ситуацію і визначити наслідки настання нещасного випадку або інших подій, які становлять загрозу електробезпеки; організувати, за необхідності, надання першої медичної допомоги; вжити невідкладних заходів щодо недопущення подібних подій.

Для надання повідомлення про загрозу електробезпеки необхідно зателефонувати за номером: +38 (098) 100-10-97 або відправити лист електронною поштою на адресу: office@smartgridukraine.com

Напишіь нам
Напишіь нам
Напишіь нам