Поширені запитання

Як відбувається процедура зміни постачальника?

Зміна постачальника – дуже проста документальна процедура, яка передбачає такі кроки:

  • направлення листа про зміну чинному постачальнику за 21 день до початку розрахункового періоду;
  • заповнення і підписання заяви-приєднання;
  • підписання решти документів.

Обмін документами здійснюється через електронний документообіг, тому процедура відбувається просто та швидко.

Наші спеціалісти супроводжують увесь процес переходу.

Як відбувається формування ціни ТОВ «Смарт Грід Україна»?

Компанія ТОВ «СМАРТ ГРІД УКРАЇНА» піклується про те, щоб наші споживачі отримували найнижчі ціни, закуповуючи електричну енергію на всіх сегментах ринку: РДН (ринок доба наперед), ВДР (внутрішньодобовий ринок), РДД( ринок двухсторонніх договорів), БР (балансуючий ринок), а також бере активну участь у торгах на ТБ «Українська енергетична біржа».

Ціна електричної енергії складається з оптової закупівельної ціни, коефіцієнту постачальника, тарифу послуг передачі е/е НЕК Укренерго та послуг із розподілу е/е ОСР ( Оператору системи розподілу).

Що таке група «А» і «Б» площадок вимірювання?

Група «А» – це підприємства, що обладнані автоматизованими системами зчитування даних електроспоживання. Найпоширенішими з них є АСКОЕ, ЛУЗОД, АСЗД, які гарантують автоматичне щодобове чи погодинне зчитування показників, та передачу сформованих погодинних даних комерційного обліку до ОСР.

Для споживачів електричної енергії групи «А», які є споживачами за вільними цінами, погодинна ціна електроенергії розраховується на основі фактичного графіка погодинного електроспоживання цих клієнтів та погодинних цін закупівлі електроенергії на ринку. Площадки, що не належать до групи «А» і не мають автоматизованих систем зчитування даних, відносяться до групи «Б».

Підприємства без систем АСКОЕ/ЛУЗОД/АСЗД, тобто споживачі категорії «Б», закуповують електроенергію переважно з денним навантаженням, тобто навантаженням, коли електроенергія дорога.

Для споживачів групи «Б» ціна буде розраховуватись із урахуванням графіку погодинного споживання усіх клієнтів групи «Б» постачальника в цілому, а також погодинної вартості ринку.

Отже, електропостачальні компанії для споживачів групи «А» можуть запропонувати вигідніший тариф на електроенергію, тому що можуть прогнозувати його споживання. Відповідно, постачальники можуть точніше планувати свої обсяги закупівлі електроенергії, зменшуючи небаланси та оптимізуючи свої витрати.

Штрафи при зміні постачальника.

 

Право споживача вільно вибирати і змінювати постачальника передбачено законом, і будь-які штрафи є порушенням такого закону. Наша юридична підтримка має великий досвід із таких питань, у випадках, коли нашим клієнтам виставляють незаконні штрафи за минулі періоди, ми надаємо повну юридичну підтримку. Завдяки цьому штрафи скасовуються.

Куди споживач надає звіт по споживанню електричної енергії після зміни постачальника?

 

Зміна постачальника ніяким чином не впливає на обов’язки щомісячного звіту по показниках засобів обліку електричної енергії, що визначені умовами договору про надання послуг із розподілу/передачі електроенергії споживачу. Строки подачі звітів, способи їх подачі та форма визначені умовами договору Оператору системи розподілу/передачі (ОСР, ОСП), які виконують функцію постачальника послуг комерційного обліку. Зазвичай звіт надається в територіальні райони електричних мереж (РЕМ) або в особистому кабінеті оператора, або іншими, визначеними у договорі з ОСР/ОСП, способами.

Що таке «небаланс» та «толеранс»?

 

«Небаланс електричної енергії споживача» – різниця між фактичним обсягом споживання та об’ємами електричної енергії, які були замовлені споживачем. «Толеранс» – допустиме відхилення фактичного об’єму споживання електричної енергії споживачем від замовлених об’ємів е/е згідно договору.

Як прогнозувати споживання і навіщо це робити?

 

Прогнозувати потрібно, перш за все, для заощадження коштів споживача, оскільки «виходити» в небаланси наразі занадто дорого. Якщо фактичне споживання менше за замовлений об’єм, надлишок придбаного об’єму електричної енергії продається на Ринку небалансів за дешевшою ціною ніж та, за якою він був придбаний на Ринку електричної енергії. Якщо фактичний обсяг споживання більше відносно замовленого об’єму, дефіцитна електрична енергія купується постачальником по цінам Ринку небалансів значно дорожче. В обох випадках постачальник та споживач несуть збитки, частину з яких постачальник бере на себе. Отже, прогнозування обсягів споживання потрібне, щоб купувати електричну енергію за вигідною ціною.

 

Як навчитись прогнозувати? Для споживачів групи Б прогнозування можна робити на основі історичних даних помісячного споживання, коригуючи їх на сезонність. Для промислових підприємств при прогнозуванні слід врахувати не тільки історичні дані, а й виробничі плани, графік роботи, ремонтні роботи, а також температуру довкілля, та постійно бути на зв’язку зі своїм постачальником i оперативно реагувати на зміну в графіку споживання.

EIC-коди точок обліку – де їх взяти?

 

EIC-код точки обліку – це ідентифікаційний код на ринку електричної енергії в Україні, який складається з 16 символів та починається з 62Z____. Кожний оператор системи розподілу зобов’язаний присвоїти EIC-коди точкам обліку електричної енергії (лічильникам). Зазвичай його можна побачити в заяві приєднання до умов договору споживача з надання послуг із розподілу електричної енергії (тобто в договорі на розподіл з обленерго).

Якщо споживач є субспоживачем іншого підприємства ,чи може він заключати договір з ТОВ «СМАРТ ГРІД УКРАЇНА»

У випадку наявності у субспоживача окремого заключеного договору з розподілу електричної енергії з Оператором системи розподілу, субспоживач має право самостійно обирати постачальника електроенергії, незалежно від того, хто здійснює поставки основному споживачу.

Чи потрібно розривати договір із діючим постачальником при переході на ТОВ «СМАРТ ГРІД УКРАЇНА»

Перехід до нового електропостачальника не є умовою розірвання договору з чинним постачальником. Споживач може мати декілька укладених договорів із постачання електричної енергії, згідно діючого законодавства. Однак тільки один постачальник може здійснювати постачання електроенергії протягом одного розрахункового періоду.

Напишіь нам
Напишіь нам
Напишіь нам