Енергоаудит аудит підприємств від "Смарт Грід Україна"
Енергетичний аудит (енергетичне обстеження) - обстеження підприємств, організацій і окремих виробництв, що проводиться за ініціативою споживача з метою визначення можливості економії паливно-енергетичних ресурсів, здійснення заходів з економії на практиці шляхом упровадження механізмів енергетичної ефективності, а також з метою впровадження на підприємстві системи енергетичного менеджменту.
Мета енергоаудиту - сприяння суб'єктам господарської діяльності у визначенні своєї політики з енергозбереження, рівня ефективності використання ПЕР, потенціалу енергозбереження, надання допомоги в розробці науково обґрунтованих норм та нормативів питомих витрат, енергобалансів, розробці заходів з енергозбереження, їх фінансовій оцінці та оцінці впливу на охорону праці та довкілля.
Енергетичний аудит дозволяє визначити наскільки ефективно використовуються паливно-енергетичні ресурси та розробити рекомендації для скорочення їх споживання.

Об'єктами енергетичного аудиту є:
- підприємства, господарські об'єкти, організації, установи;
- будівлі, споруди, суб'єкти господарювання;
- виробниче та технологічне обладнання;
- технологічні процеси;
- системи електро-, тепло-, паливо-, водопостачання;
- технологічна документація та звітність суб'єкта господарювання у сфері енергозбереження;
- проекти планів будівництва, реконструкції, ліквідації об'єктів господарської діяльності.
За результатами проведення енергетичного аудиту замовник отримує:
- програму по безвитратним енергоощадним заходам;
- енергетичний паспорт підприємства (організації), що включає інструментально підтверджений паливно-енергетичний баланс;
- впровадження програми з енергозабезпечення та енергозбереження, що залежить від технологічного процесу виробництва суб'єкта господарювання;
- звіт з аналізу енергобалансу та питомого енергоспоживання, що залежить від обсягів виробництва;
- техніко-економічні обгрунтування та рішення збільшення рівня енергоефективності;
- впровадження системи енергоменеджменту.

Проведення енергетичного аудиту базуються на національних та європейських стандартах серед яких:
- ДСТУ ISO 50002:2016 (ISO 50002:2014, IDT) Енергетичні аудити. Вимоги та настанова щодо їх проведення.
- ДСТУ ISO 50003:2016(ISO 50003:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Вимоги до органів, які проводять аудит і сертифікацію систем енергетичного менеджменту.
- ДСТУ ISO 50004:2016(ISO 50004:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Настанова щодо впровадження, супровід та поліпшення системи енергетичного менеджменту.
- ДСТУ ISO 50006:2016(ISO 50006:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання рівня досягнутої/досяжної енергоефективності з використанням базових рівнів енергоспоживання та показників енергоефективності. Загальні положення та настанова.
- ДСТУ ISO 50015:2016(ISO 50015:2014, IDT) Системи енергетичного менеджменту. Вимірювання та верифікація рівня досягнутої/досяжної енергоефективності організацій. Загальні принципи та настанова.